Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatki pomogły w zatrzymaniu przestępcy

Data publikacji 23.06.2020

Dwie dziewczynki w wieku 12 i 14 lat zareagowały widząc, jak napastnik bije ofiarę, a następnie ją okrada. Zadziałały bardzo rozsądnie zawiadamiając policję. Dzięki rezolutności małoletnich policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali większą część łupu. Osobiste podziękowania złożyła zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Monika Kudła-Myślicka i wręczyła nastolatkom na pamiątkę maskotki Komisarza Lwa.

Kilka dni temu w Dzierżoniowie doszło do poważnego przestępstwa. 50-letni mężczyzna, używając przemocy polegającej na kopaniu po ciele, przewróceniu na ziemię oraz uderzeniu w głowę pokrzywdzonego, okradł go zabierając dokumenty oraz pieniądze w kwocie 1800 zł. U swojej ofiary spowodował obrażenia  twarzy i dłoni.

Świadkami napaści były dwie dziewczynki. Nie pozostały obojętne, zachowały zimną krew i zawiadomiły policję. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Dzięki rezolutności, ale też dużej ostrożności nastolatek, sprawca został zatrzymany, a większa część zrabowanego mienia odzyskana.

W uznaniu za obywatelską postawę Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Monika Kudła-Myślicka osobiście podziękowała dziewczynkom i wręczyła na pamiątkę maskotki Komisarza Lwa.

Zatrzymany sprawca za czyn, którego się dopuścił, może spędzić za kratami nawet 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony