Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 78-latka

Data publikacji 23.06.2020

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 78-latka z gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna zaginął w lesie podczas wyprawy na grzyby. Zaniepokojona rodzina powiadomiła Policję. W poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów brali udział także strażacy, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy. 78-latek został odnaleziony i wrócił do swojej rodziny.

Wczoraj, 22.06.2020 r., ok. godziny 14:30 dyżurny zamojskiej komendy przyjął zgłoszenie o zaginięciu 78-letniego mieszkańca gminy Szczebrzeszyn. Policjantów powiadomiła rodzina mężczyzny zaniepokojona o jego życie i zdrowie. Z ich relacji wynikało, że w godzinach porannych wspólnie z 78-latkiem wybrali się na grzyby do lasu w okolicach miejscowości Kąty Drugie. Po pewnym czasie zaginiony odłączył się od grupy i poszedł w nieznanym kierunku. Początkowo sami szukali krewnego, jednak gdy ich poszukiwania nie przyniosły efektu, postanowili poprosić o pomoc służby ratunkowe.

Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia rozpoczęto intensywną akcję poszukiwawczą. W zamojskiej komendzie ogłoszono alarm dla policjantów. Oprócz funkcjonariuszy z Zamościa i komisariatu w Szczebrzeszynie 78-latka szukali także druhowie z okolicznych OSP oraz strażacy PSP ze Szczebrzeszyna. Zaangażowali się również krewni i okoliczni mieszkańcy. Łącznie w poszukiwaniach brało udział ponad 120 osób. Szczęśliwie dwie godziny od zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony. Policjanci przekazali zaginionego pod opiekę rodzinie. Wezwana załoga karetki pogotowia zbadała 78-latka, a w związku z tym, że jego stan był dobry, mógł pozostać w domu.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony