Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amunicja, zapalniki i substancje chemiczne u zatrzymanego 33-latka

Data publikacji 23.06.2020

Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Bełżyce. Mężczyzna przyszedł wczoraj do swojej babki mieszkającej w jednej z lubelskiej dzielnicy z uzbrojonym granatem i pistoletem czarnoprochowym. Chciał od niej pieniędzy. Dodatkowo, podczas przeszukania u 33-latka funkcjonariusze odnaleźli amunicję, zapalniki oraz substancje chemiczne niewiadomego pochodzenia.

Wczoraj po południu dyżurny Komendy miejskiej Policji w Lublinie odebrał zgłoszenie od mieszkanki Lublina. Kobieta zgłosiła, że do jej domu przyszedł wnuk, który domaga się od niej pieniędzy. Mężczyzna miał mieć ze sobą granat.  

Na miejsce zostali skierowani lubelscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Bełżyce. Jak się okazało posiadał on przy sobie uzbrojony granat oraz pistolet czarnoprochowy. W związku z zatrzymaniem kryminalni a także policyjni pirotechnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny na terenie Bełżyc. W jego domu odnaleźli amunicję, zapalniki oraz substancje chemiczne niewiadomego pochodzenia. Wszystkie przedmioty i substancje zostały zabezpieczone.

33-latek trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości wielokrotnie notowany był w związku z podobnymi przestępstwami. Po uzyskaniu opinii biegłego dotyczącej zabezpieczonych przedmiotów zostanie on doprowadzony do prokuratury.

Za nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji grozi do 8 lat więzienia.

  • zabezpieczony granat
  • granaty 33-latka
  • zabezpieczona amunicja
  • pistolet 33-latka
  • amunicja różnego rodzaju
  • zabezpieczony pistolet
Powrót na górę strony