Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne wyprzedzanie w kamerze policjantów z grupy Speed

Data publikacji 24.06.2020

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli renault, którego kierowca wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania i przekroczył dopuszczalną prędkość. Obywatel Litwy w Suchowoli nie zastosował się do obowiązującego oznakowania i przekroczył prędkość o 46 km/h. Za popełnione wykroczenia otrzymał wysoki mandat karny.

W niedzielny poranek (14.06.2020), na krajowej "ósemce" w Suchowli, kamera nieoznakowanego radiowozu z podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczny manewr wyprzedzania. Jadący renault obywatel Litwy zdecydował się na manewr wyprzedzania kilku pojazdów jednocześnie lekceważąc tym samym znak P4 "linia podwójna ciągła". Dodatkowo kierowca przekroczył prędkość o 46 km/h jadąc w obszarze zabudowanym z prędkością 96 km/h. 52-latek za popełnione wykroczenia otrzymał mandat w wysokości 1000 zł.

Podlaska grupa Speed powstała w lipcu ubiegłego roku (23.07.2019). Policjanci stworzyli ten zespół, aby zwalczać najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach. Mundurowi ze Speed-u są wszędzie tam, gdzie dochodzi do wypadków, których główną przyczyną jest prędkość oraz tam, gdzie mieszkańcy naszego województwa zgłaszają niebezpieczne zachowania kierowców.

(KWP w Białymstoku/kpa)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.54 MB)

Powrót na górę strony