Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa kobiety

Data publikacji 24.06.2020

Legniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem kobiety na terenie jednego z zakładów pracy. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mieszkańca powiatu legnickiego na okres trzech miesięcy. Za czyn, o który jest podejrzany, grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

3 czerwca 2020 r., o godzinie 22.30 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, otrzymał informację o ugodzeniu nożem kobiety w brzuch na terenie jednego z zakładów pracy. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy oraz policyjną grupą dochodzeniowo-śledczą. Wszystkie czynności były wykonywane bardzo skrupulatnie.

Ustalono, że sprawca wszedł do szatni pracowniczej, gdzie grożąc nożem, zażądał od 54-letniej kobiety wydania pieniędzy, a gdy ta odmówiła, ugodził ją w brzuch, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowana została przewieziona natychmiast do szpitala, gdzie została udzielona jej pomoc medyczna.

Wytężona i intensywna praca operacyjna policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu doprowadziła do wytypowania mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. W niedzielę, 21.06.2020 r., podejrzany 33-latek został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty usiłowania zabójstwa. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami, zastosował wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.77 MB)

Powrót na górę strony