Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 24.06.2020

Szybka reakcja i profesjonalne działanie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie uchroniła desperata przed popełnieniem samobójstwa. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjantów rozmowie nie doszło do tragedii i 23-latek został odnaleziony.

Wczoraj wieczorem, 23.06.2020 r., po godz. 21:00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego syn wyjechał z domu autem, po czym poinformował go o zamiarze popełnienia samobójstwa. Dyżurny natychmiast skierował policjantów na miejsce. Jako pierwsi dojechali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Podczas rozmowy funkcjonariuszy z ojcem desperata telefon komórkowy ponownie zadzwonił, jak się okazało był to syn mężczyzny.

Zrozpaczony ojciec przekazał telefon policjantom, którzy bardzo umiejętnie podjęli rozmowę z mężczyzną i po kilku minutach desperat zgodził się wrócić do miejsca zamieszkania. 23-latek oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo, a w aucie miał do tego przygotowany sznur. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia. W asyście policjantów młody mieszkaniec Lublina został przewieziony do szpitala.

Zapewne gdyby nie właściwa i szybka reakcja policjantów niewątpliwie mogłoby dojść do tragedii.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony