Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali młodą kobietę

Data publikacji 24.06.2020

Szybka reakcja prudnickich kryminalnych zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze w niespełna pół godziny od zgłoszenia odnaleźli 20-latkę, która zażyła dużą ilość tabletek i przekazała najbliższym, że chce popełnić samobójstwo. Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Jej życiu i zdrowi już nic nie zagraża.

We wtorek, 24 czerwca br., tuż po godzinie 21:00, dyżurnego Policji zaalarmował zaniepokojony ojciec. Mężczyzna poinformował, że córka wysłała wiadomość SMS, z której wynikało, że chce targnąć się na własne życie i zażyła dużą ilość tabletek. Oficer dyżurny natychmiast przekazał tę informację podległym patrolom. W niespełna pół godziny od zgłoszenia, 20-latka została odnaleziona przez prudnickich kryminalnych w odosobnionym miesjcu na terenie miasta. Młoda kobieta potwierdziła, że zażyła dużą ilość różnego rodzaju tabletek. Była roztrzęsiona, kontakt z nią był mocno utrudniony, uskarżała się także na złe samopoczucie.

Policjanci niezwłocznie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które udzieliło jej pomocy medycznej. Następnie 20-latka trafiła pod opiekę specjalistów. Szybkie i skuteczne działanie prudnickich kryminalnych najprawdopodobniej zapobiegło tragedii.

Przypominamy, że cały czas działa - pod wskazanym linkiem - całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, e-mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

(KWP w Opolu/kpa)

Powrót na górę strony