Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne życie uratowane

Data publikacji 24.06.2020

Policjanci ogniwa wywiadowczego zapobiegli samobójstwu 24-letniego mieszkańca powiatu pruszkowskiego, który chciał rzucić się pod pociąg na skierniewickim osiedlu Rawka.

22  czerwca 2020 roku, kilkanaście minut przed północą policjanci ogniwa wywiadowczego pojechali na pilną interwencję w rejon dworca PKP w Skierniewicach. Miał tam znajdować się mężczyzna, który dzwoniąc na numer alarmowy zgłosił, że ma zamiar popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast przebiegli perony dworca, sprawdzili wiaty, a także sam dworzec – nigdzie nie natrafiając na podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Sytuacji nie ułatwiało im posiadanie praktycznie szczątkowych informacji o potencjalnym samobójcy, który miał być w stałym kontakcie z numerem alarmowym, ale nie chciał zdradzić, gdzie się znajduje. Wywiadowcy po konsultacji z dyżurnym skierniewickiej komendy, pojechali na dworzec PKP na osiedlu Rawka w Skierniewicach, domyślając się, że tam może znajdować się poszukiwany mężczyzna. Ich uwagę zwrócił nerwowy mężczyzna chodzący po peronie, który rozmawiał przez telefon. Nawiązał on z policjantami rozmowę, ale pomimo tego, nadal był agresywny i krzyczał, że zamierza ze sobą skończyć. 

Sytuacja niestety pozwoliła wywiadowcom przeprowadzić z desperatem spokojnej rozmowy - widzieli, że z dużą prędkością do peronu zbliża się pociąg. Ponieważ okoliczności rozmowy i zachowanie mężczyzny wskazywały, że może rzucić się na tory, policjanci zainterweniowali używając siły fizycznej, sprowadzając mężczyznę na ziemię i przytrzymując. Za ich plecami przejechał bez zatrzymania pociąg.  Dalej nietrzeźwym 24-latkiem zajęły się służby medyczne, a następnie został on osadzony w celu wytrzeźwienia w areszcie skierniewickiej komendy.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony