Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!” - pod takim hasłem już po raz piaty policjanci z mazowieckiej drogówki wyruszyli w teren z mobilnym wskaźnikiem prędkości

Data publikacji 25.06.2020

Tym razem na ich trasie znalazł się powiat białobrzeski. Mobilny wskaźnik prędkości, ustawiony został w Stromcu na drodze krajowej nr 48, a następnie w miejscowości Wola Karczewska.

Policjanci z białobrzeskiej drogówki na bieżąco dokonywali pomiarów prędkości pojazdów znajdujących się w okolicy przejść dla pieszych oraz wjeżdżających w obszar zabudowany. Ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy pomimo wskazań wyświetlanych na mobilnym mierniku prędkości oraz świadomości zbliżania się do przejścia dla pieszych, poruszali się z nadmierną prędkością.
Kolejnym punktem na mapie mobilnego wskaźnika prędkości są drogi powiatu Lipskiego.
Kierowco pamiętaj! Jazda z nadmierną prędkością zwiększa trudność zadań, jakie stoją przed kierowcą podczas prowadzenia pojazdu. Kierowca ma mniej czasu, aby prawidłowo rozpoznać, ocenić i zareagować na sytuację drogową, droga hamowania pojazdu wydłuża się, zwiększa się prawdopodobieństwo utraty kontroli kierowcy nad pojazdem, a inni użytkownicy dróg mają mniej czasu, aby uniknąć wypadku.

„BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”
Interesuje nas Twoje bezpieczeństwo, a nie Twoje pieniądze!

 

WRD KWP zs. w Radomiu

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.79 MB)

Powrót na górę strony