Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki zaangażowaniu policjantów 80-latek został odnaleziony

Data publikacji 25.06.2020

Dzięki profesjonalnemu podejściu szprotawskich dzielnicowych skutecznie zakończono poszukiwania 80-latka, który wyszedł z domu i przez kilka godzin nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaniepokojeni o los schorowanego mężczyzny bliscy zgłosili zaginięcie.

W środę, 24 czerwca br., dyżurny szprotawskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o schorowanym 80-letnim mężczyźnie, który wyszedł z domu na terenie Szprotawy i od kilku godzin nie wrócił pomimo konieczności przyjęcia leków. Rodzina nie miała z nim kontaktu. W żagańskiej jednostce ogłoszono alarm, szprotawscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z Żagania intensywnie patrolowali miasto i jego zakamarki, aby odnaleźć zaginionego. Zaangażowano przewodnika z psem tropiącym, sprawdzono szpitale.Funkcjonariusze informowali również o poszukiwaniach napotkanych mieszkańców.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szprotawie - asp. szt. Grzegorz Stępień i sierż. szt. Mateusz Sykała wykazali się ogromnym profesjonalizmem, sprawdzali każdy możliwy zakątek. O godz. 19:35 w zaroślach obok parku przy ulicy Prusa znaleźli osłabionego mężczyznę, który nie mógł sam wyjść z miejsca, w którym się znalazł. Policjanci udzielili mu pomocy medycznej, a na miejsce skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego. Po wykonaniu badań starszy pan wrócił do domu. Dzięki wzorowej postawie dzielnicowych jego życiu i zdrowi nic nie zagraża.  

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

  • Policjanci i rsatownicy medyczni pomagają 80-latkowi
  • Policjanci i rsatownicy medyczni pomagają 80-latkowi
  • Miejsce gdzie został znaleziony mężczyzna
Powrót na górę strony