Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagubiona na plaży 6-latka odnaleziona dzięki współpracy polskiej i niemieckiej policji. W akcji nowy, jedyny w swoim rodzaju radiowóz!

Data publikacji 26.06.2020

Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia dziecka na plaży. Jak się okazało, obywatelka Niemiec przebywając w Świnoujściu, nagle straciła z oczu swoją 6-letnią córkę. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Do akcji wykorzystano nowy pojazd terenowy świnoujskiej policji – Polaris TP40, który doskonale radzi sobie w poruszaniu się po plaży.

Dzięki wykorzystaniu tego nietypowego radiowozu możliwe było sprawdzenie przez policjanta wraz z mamą dziecka całej plaży w zaledwie kilkanaście minut. W trakcie przejazdu plażą, do funkcjonariusza z Polski podeszły osoby, które poinformowały, że widziały patrol niemieckiej policji wraz z dziewczynką, której rysopis odpowiadał zaginionej 6-latce. Szybko to zweryfikowano i nawiązano kontakt z funkcjonariuszami zza granicy.

Świnoujski policjant pojechał wraz z mamą dziewczynki na przejście graniczne, gdzie oczekiwali już niemieccy funkcjonariusze z dziewczynką. Mała wróciła cała i zdrowa w ramiona swojej mamy.

Zakup pojazdu marki Polaris był współfinansowany z Fundusz Modernizacji Policji oraz przez miasto Świnoujście. Ten jedyny w swoim rodzaju radiowóz od kilku tygodni pełni służbę na terenie Świnoujścia i jest wykorzystywany do sprawdzenia w jak najszybszym czasie trudnego i nieodstępnego dla innych pojazdów osobowych terenu.

(KWP w Szczecinie / dk)

Powrót na górę strony