Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę porażonego piorunem

Data publikacji 29.06.2020

Trzebniccy policjanci uratowali życie mężczyźnie porażonemu przez piorun. Poszkodowany, który został trafiony przez wyładowanie atmosferyczne podczas pracy na polu, w momencie pojawienia się na miejscu funkcjonariuszy był nieprzytomny i nie dawał oznak życia. Mundurowi wykorzystując swoje doświadczenie oraz fachową wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzili skuteczną akcję reanimacyjną, dzięki której przywrócili 49-latkowi funkcje życiowe i mógł on zostać przekazany pod opiekę służbom medycznym. Determinacja policjantów, idąca w parze z ich umiejętnościami i specjalistyczną wiedzą, pozwoliła ocalić to co najcenniejsze – ludzkie życie.

28 czerwca br. około godziny 17:20 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy otrzymali informację o bardzo niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w pobliżu miejscowości Strzeszów. 49-letni mężczyzna podczas wykonywania prac na polu został trafiony przez piorun. W wyniku porażenia, poszkodowany stracił przytomność i nie dawał oznak życia.

Policjanci zdając sobie sprawę, jak ważny jest czas w przypadku tej interwencji, niezwłocznie przemieścili się na miejsce zgłoszenia. Niestety w związku z charakterystyką terenu i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, dotarcie do rażonego piorunem mężczyzny było bardzo utrudnione. Ostatnie 500 metrów mundurowi pokonali biegiem, ponieważ radiowóz nie był w stanie poradzić sobie z grząskim podłożem. Po dotarciu do poszkodowanego funkcjonariusze przystąpili do akcji ratunkowej. 49-latek leżał na ziemi nieprzytomny, bez wyczuwalnych funkcji życiowych, a na jego klatce piersiowej oraz kończynach dolnych widoczne były ślady poparzeń. Policjanci wraz z jednym ze świadków rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Intensywne i profesjonalnie prowadzone działania ratunkowe przyniosły pożądany efekt – mężczyźnie udało się przywrócić oddech oraz krążenie. W międzyczasie na miejscu pojawili się strażacy i ratownicy medyczni, którym poszkodowany został przekazany pod opiekę. 49-latek został następnie przewieziony doi szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc.     

Ta sytuacja doskonale obrazuje, jak determinacja policjantów, idąc w parze z ich umiejętnościami i fachową wiedzą, pozwoliła po raz kolejny ocalić to co najcenniejsze – ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony