Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerem bezpiecznie do celu – egzamin online

Data publikacji 30.06.2020

Najpierw teoria, a teraz praktyczny egzamin – nieco inny, bo online. Czas pandemii koronawirusa nie pozwolił na tradycyjne weryfikowanie umiejętności miłośników jednośladów. Ale dzięki bezpiecznym rozwiązaniom wprowadzonym przez policjantów z Opola już 17 uczniów uzyskało pierwsze uprawnienia.

W czasie walki z wirusem, opolscy mundurowi postanowili wprowadzić rozwiązania, dzięki którym dzieci będą mogły przystąpić do egzaminu na kartę rowerową i aktywnie spędzać czas podczas wakacji. Stąd pomysł na egzamin online, który pozwolił zweryfikować znajomość przepisów wśród 10–cio latków i sprawdzić ich umiejętności za kierownicą jednośladu. Do egzaminu tuż przed zakończeniem roku szkolnego przystąpiło 17 uczniów.

Zasady ubiegania się o pierwsze uprawnienia do kierowania dokładnie regulował opracowany przez policjantów i pedagogów regulamin. Najpierw rodzice i dzieci musieli wykazać się kreatywnością w budowaniu toru jazdy. Następnie wystarczyło wykonać poprawnie wszystkie manewry, nagrać je w formie filmiku i przesłać pedagogom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu. Gotowy materiał ze zmagań na torze, trafił do mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i został poddany szczegółowej ocenie.

Na ruchomych obrazach widać było, że dzieci z klas IV bardzo poważnie podeszły do egzaminu, a całemu zadaniu towarzyszyły niemałe emocje. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem i są już pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Wszystkim rowerzystom policjanci życzą szerokiej drogi.

 

 

 

(KWP w Opolu / dk)

Powrót na górę strony