Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego koziołka

Data publikacji 30.06.2020

Funkcjonariusze z powiatu jaworskiego pomogli koziołkowi, który najpierw zaplątał się w siatkę ogrodzeniową na jednej z posesji, a następnie wpadł do pobliskiego stawu. Policjanci wyciągnęli topiące się zwierzę z wody i przenieśli je w bezpieczne miejsce, po czym uwolnili jego nogę z więzów metalowego drutu. Koziołek trafił pod opiekę fundacji zajmującej się niesieniem pomocy rannym zwierzętom leśnym.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie od mieszkańca miejscowości Jastrowiec, że po jego posesji biega młody koziołek, który zaplątał się w siatkę ogrodzeniową. Na miejsce skierowany został patrol z Komisariatu w Bolkowie.

Kiedy policjanci dojechali do posesji okazało się, że zwierzę wyplątało się z siatki i wystraszone wpadło do znajdującego się nieopodal stawu. Natychmiast podjęta została próba wyciągnięcia tonącego koziołka z wody, która zakończyła się sukcesem. Policjanci przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce.

Okazało się, że koziołek jest ranny – tylna noga była splątana kawałkiem metalowej siatki. Funkcjonariusz przeciął nożem metalowy drut zaciskający nogę zwierzęcia. Po krótkim czasie na miejsce przyjechali także pracownicy jednej z fundacji, którzy na co dzień zajmują się m.in. niesieniem pomocy rannym zwierzętom leśnym. Dzięki bolkowskim policjantom ranny koziołek otrzymał fachową pomoc i opiekę.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.18 MB)

Powrót na górę strony