Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna - 13. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięta!

W bieżącym roku zorganizowana została już 13. edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego przy współpracy z Biurem Prewencji KGP.

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już 12 edycji konkursu, podczas których wyłoniono 60 laureatów zasługujących - w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

13. edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji została wpisana w program centralnych obchodów Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwała do 31 maja 2020 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu  - 5 osób - wybrała Kapituła, w skład której wchodzili pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" zostali:

  • sierż. Anna Baran – dzielnicowa z Komisariatu Policji II w Zielonej Górze (Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, województwo lubuskie),
  • mł. asp. Marcin Kowalcze – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu (Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, województwo małopolskie),
  • mł. asp. Włodzimierz Starynowicz – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pile (Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, województwo wielkopolskie),
  • mł. asp. Tomasz Staszewski – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim (Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu, województwo łódzkie),
  • mł. asp. Dawid Superczyński – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Żninie (Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, województwo kujawsko - pomorskie).

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

(Biuro Prewencji KGP / mw)

Powrót na górę strony