Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali 3 osoby

Data publikacji 02.07.2020

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali trzech mężczyzn związanych z kradzieżą Mercedesa AMG CLA. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w kradzionym samochodzie. Dwóch kolejnych w samochodzie pilotującym. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, ustalili, że znani im mężczyźni, mający związek z środowiskiem złodziei samochodów, ukradli z terenu Łeby Mercedesa CLA AMG o wartości ok. 150 tys. zł.

Policjanci mieli informację, że samochód będzie przewożony w okolicy gdańskiej obwodnicy. 29 czerwca około godziny 9 zauważyli poruszające się z duża prędkością dwa pojazdy, VW Passata oraz jadącego za nim Mercedesa CLA AMG. Kryminalni ruszyli za nimi, zablokowali przejazd kierowcy mercedesa, ten chcąc uniknąć zatrzymania cofając uderzył w nieoznakowany radiowóz. Chwilę później 40-letni mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Kierujący VW Passatem widząc zatrzymanie wspólnika, zaczął uciekać. Policjanci w trakcie pościgu wykorzystali radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego i unieruchomili pojazd uciekinierów. Dwaj mężczyźni w wieku 39-lat i 42-lat zostali zatrzymani. W samochodzie zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze znaleźli urządzenia do niefabrycznego otwierania i odpalania samochodów. 

Skradziony pojazd, jak również pojazd, którym poruszali się zatrzymani mężczyźni zostały odholowane na parking. Policjanci wykonali szczegółowe oględziny pojazdów, zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną.

Trzej zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z decyzją sądu dwóch kierowców aut zostało tymczasowo aresztowanych, pasażer VW Passata został objęty dozorem Policji. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 


 

Powrót na górę strony