Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy przyjechał autem do komisariatu Policji odebrać dowód rejestracyjny – stracił prawo jazdy

Data publikacji 02.07.2020

51-latek przyjechał samochodem do Komisariatu Policji w Chojnowie, aby odebrać zatrzymany wcześniej dowód rejestracyjny. Funkcjonariusze w rozmowie z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało, że ma 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W godzinach popołudniowych do Dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnowie stawił się mężczyzna, który chciał odebrać zatrzymany wcześniej dowód rejestracyjny. Mieszkaniec Chojnowa od razu oświadczył, że przyjechał autem pod komendę i zaparkował przed samym oknem Oficera Dyżurnego. Z uwagi na fakt, że dokument został elektronicznie zatrzymany za pękniętą szybę czołową, policjant Wydziału Ruchu Drogowego udał się z nim do samochodu, aby sprawdzić czy usterka została naprawiona.

Funkcjonariusze, od początku rozmowy z 51-latkiem wyczuli unoszącą się od niego woń alkoholu. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, który wykazał 0,3 promila.

Mundurowi zwrócili mieszkańcowi Chojnowa dowód rejestracyjny, natomiast zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

51-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywna do 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony