Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu dla policjantów, którzy uratowali życie

Data publikacji 02.07.2020

Komendant Wojewódzki z Wrocławia insp. Dariusz Wesołowski złożył na ręce dzielnych funkcjonariuszy gratulacje i podziękowania za ich odważną postawę. Wyróżnienia otrzymali policjanci z komendy w Trzebnicy za uratowania mężczyzny porażonego piorunem oraz policjanci z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu, którzy uratowali tonącego w Odrze.

Dziś, 2 lipca br. Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski osobiście pogratulował funkcjonariuszom, którzy uratowali życie innym ludziom.

Policjanci z Trzebnicy uratowali mężczyznę porażonego piorunem podczas zbioru truskawek na polu. Wykazali się nie tylko odwagą, ale tez znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w takich przypadkach, bowiem poszkodowany stracił już wszystkie funkcje życiowe.

Policjanci z Komisariatu Wodnego natomiast uratowali tonącego w Odrze, który wszedł do rzeki znajdując się pod wpływem alkoholu. Przecenił nieco swoje umiejętności pływackie i w połowie trasy zaczął tracić siły i ledwo utrzymywać się na wodzie. Tu mundurowi wykazali się szybką reakcją i spostrzegawczością.

Finał obu zdarzeń jest szczęśliwy i to jest najważniejsze. Komendant Wojewódzki złożył na ręce policjantów podziękowania i gratulacje za ich dzielną postawę.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony