Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny hazard zlikwidowany

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych w Mszanie Dolnej. Zabezpieczono jedenaście tego typu urządzeń.

W związku z podejrzeniem, że w jednym z lokali  w Mszanie Dolnej dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, 
24 czerwca br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie dokonali sprawdzenia tego adresu.  Podczas działań zabezpieczono jedenaście automatów do gier. Podczas przeprowadzonych czynności kontrolnych przesłuchano graczy oraz obsługę lokalu, a ujawnione urządzenia zabezpieczono do dalszych postępowań karnych skarbowych i administracyjnych.
Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń, oprócz automatów  natrafiono na inne urządzenia służące do załączania gier oraz ich kredytowania, a także gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w kwocie kilku tysięcy złotych.
Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.
  • Zabezpieczone automaty do gier
  • Zabezpieczone automaty do gier
Powrót na górę strony