Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pilotaż – dziecko na czas dotarło do szpitala

Data publikacji 06.07.2020

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku pilotowali samochód, którym przewożone było 14-miesięczne dziecko pilnie potrzebujące pomocy lekarskiej. Dzięki policyjnej eskorcie dziewczynka na czas dotarła do szpitala, gdzie czekał na nią personel medyczny.

W sobotę, 04.07.2020 r., około 8.40 w Białymstoku, na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Chrobrego, obok radiowozu policyjnego zatrzymał się opel. Kierujący samochodem poprosił policjantów o pomoc w jak najszybszym dotarciu do szpitala, gdyż jego 14-miesięczna córeczka poparzyła się i pilnie potrzebuje pomocy lekarskiej. Dziecko na rękach trzymała matka. Ze względu na zaistniałą sytuację funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku natychmiast podjęli decyzję o włączeniu sygnałów uprzywilejowania i pilotażu auta do szpitala. Jednocześnie dyżurny białostockiej komendy powiadomił o całej sytuacji lekarzy jednego z białostockich szpitali.

Dzięki błyskawicznej wymianie informacji między policjantami, właściwie przeprowadzonemu pilotażowi, dziewczynka już po 6 minutach trafiła pod opiekę lekarzy.

(KWP w Białymstoku/js)

Powrót na górę strony