Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 08.07.2024

Nasz Kolega starszy sierżant Sławomir Pałka zginął na służbie 30 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

STARSZY SIERŻANT SŁAWOMIR PAŁKAstarszy sierżant Sławomir Pałka
ur. 1968 r. - zm. 1994 r.
Starszy policjant Plutonu Pogotowia i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Zawierciu

Służbę w Policji rozpoczął 3 sierpnia 1987 r., w pododdziałach centralnego podporządkowania Milicji Obywatelskiej w Łodzi. W 1990 r. ukończył kurs podstawowy w Ośrodku Szkolenia Milicji Obywatelskiej w Łośniu. W latach 1989–1994 pracował kolejno na stanowiskach: policjanta Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Zawierciu, starszego policjanta Posterunku Policji Lokalnej w Ogrodzieńcu oraz starszego policjanta Plutonu Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Zawierciu.

Starszy sierżant Sławomir Pałka był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany i sumienny, rzetelnie wywiązywał się z powierzonych zadań służbowych. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

W nocy z 7 na 8 lipca 1994 r., pełniąc służbę dowódcy patrolu zmotoryzowanego, podczas kontroli drogowej został potrącony przez jadący z nadmierną prędkością samochód ciężarowy. Funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Awansowany pośmiertnie na stopień starszego sierżanta przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

(KGP/js)

Powrót na górę strony