Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 13.07.2024

Nasz Kolega aspirant Marek Mieczkowski zginął na służbie 6 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

ASPIRANT MAREK MIECZKOWSKIaspirant Marek Mieczkowski
ur. 1987 r. - zm. 2018 r.
asystent Ogniwa Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie

Służbę w Policji rozpoczął 1 lutego 2007 r., na stanowisku kursanta plutonu prewencji Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Kolejno pełnił służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie i zespole ruchu drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Chełmnie. Od września 2013 r., pełnił funkcję kontrolera ruchu drogowego w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Chełmnie. Od 2017 r., asystent wydziału prewencji i ruchu drogowego KPP w Chełmnie.

Był policjantem aktywnym, dokładnym i ukierunkowanym na realizację zadań. Utożsamiał się ze służbą i czerpał z niej satysfakcję. Jego duże doświadczenie i obowiązkowość w podejściu do realizowanych zadań służbowych sprawiały, że często zastępował kierownika ogniwa ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, zapewniając właściwe funkcjonowanie wymienionej komórki organizacyjnej. Wielokrotnie wyróżniany przez Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie.

13 lipca 2018 r., w trakcie wykonywania obowiązków służbowych w miejscowości Stolno, z niewyjaśnionych przyczyn nie opanował motocykla służbowego i uderzył w znak drogowy, ponosząc śmierć na miejscu. Pośmiertnie odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złotą odznaką „Zasłużony Policjant” oraz awansowany przez Komendanta Głównego Policji na stopień aspiranta.

(KGP/js)

Powrót na górę strony