Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego ENA

Data publikacji 08.07.2020

Policjanci z Polkowic ustalili miejsce pobytu poszukiwanego, który od marca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd wydał za nim m. in. Europejski Nakaz Aresztowania. 30-latek był poszukiwany przez niemieckich stróżów prawa w związku z przestępczością narkotykową, za którą przyjdzie mu również odpowiedzieć przed polskim sądem, ponieważ w chwili zatrzymania, także posiadał zabronione substancje.

Dzięki wymianie informacji polkowickich policjantów z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, na efekty nie trzeba było dłużej czekać. Kryminalni na podstawie materiałów operacyjnych ustalili miejsce pobytu poszukiwanego 30-latka. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od momentu kiedy niemiecki sąd wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania w związku ze sprawą związaną z przestępczością narkotykową.

Funkcjonariusze realizując posiadane informacje zatrzymali 30-latka na terenie gminy Polkowice. Zanim mężczyzna trafił do policyjnego aresztu skąd został doprowadzony przed oblicze sądu, usłyszał zarzut posiadania 50 porcji handlowych metamfetaminy, które policjanci zabezpieczyli przy podejrzanym podczas zatrzymania. Czyn ten zagrożony jest karą 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna zgodnie z postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany. Po pobycie w areszcie 30-latek zostanie doprowadzony przed oblicze niemieckiego wymiaru sprawiedliwości.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony