Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomaganie mają we krwi - policjanci i mieszkańcy podzielili się „cząstką życia”

Data publikacji 08.07.2020

„Oddaj krew – uratuj życie” - pod takim hasłem odbyła się zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy Policji. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Policjanci są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest  jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach  honorowego krwiodawstwa. Tak było też i w środę (8 lipca). Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyło się  wielu mieszkańców powiatu słubickiego. Wynik jest imponujący - zebrano ponad 15 litrów krwi. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku. Zbiórki krwi na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Słubicach odbywają się cyklicznie – następna taka inicjatywa odbędzie się jesienią.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

 

Źródło: podkomisarz Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • Policyjna odznaka oraz książeczka krwiodawstwa.
  • Zebrana krew.
  • Policjant w wejściu krwiobusa.
Powrót na górę strony