Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje na plaży w Pucku – dzielnicowi rozdawali najmłodszym opaski

Data publikacji 08.07.2020

Wczoraj na molo w Pucku dzielnicowi wraz z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozdawali najmłodszym opaski identyfikatory, na których można wpisać numer telefonu rodzica. Podczas akcji mundurowi apelowali do rodziców o szczególną ostrożność i pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach, czy zatłoczonych deptakach.

Wczoraj przy zejściu na tzw. zieloną plażę oraz na puckim molo policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z dzielnicowymi po raz kolejny promowali akcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i przypominali rodzicom o potrzebie zwracania szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. Chwila nieuwagi wystarczy aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie. Nagłaśnianie tego typu akcji wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a zakładanie dzieciom opaski identyfikatora w razie zagubienia umożliwia maksymalnie skrócić czas szukania dziecka przez rodziców. Wczoraj policjanci rozdali kilkadziesiąt takich opasek.

Czym są opaski informacyjne oraz identyfikacyjne dla dzieci?

Wyglądają one jak większość innych dziecięcych opasek i bransoletek, z jedną, ale zasadniczą różnicą,  bransoletki informacyjne posiadają specjalne pole, na którym wpisujemy kontakt do opiekuna. Jeżeli dziecko zgubi się w tłumie, każda osoba dorosła w pobliżu będzie w stanie natychmiast skontaktować się z jego rodzicami.

Policjanci przypominają, bądźmy zawsze czujni. Chwila nieuwagi może spowodować zniknięcie dziecka, a przecież bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas najważniejsze.

  • Policjanci rozdają opaski
  • Policjanci rozdają opaski
  • Policjanci rozdają opaski
Powrót na górę strony