Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli małemu chłopcu błąkającemu się w nocy po ulicy

Data publikacji 09.07.2020

Jeleniogórscy policjanci w środku nocy na jednej z ulic znaleźli 7-letniego chłopca, który spacerował w samej bieliźnie i był bez opieki. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań ustalili, że chłopiec wcześniej przebywał pod opieką nietrzeźwego ojca, który nawet nie zorientował się, kiedy dziecko wyszło z mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności, a dziecko całe i zdrowe przekazano pod opiekę babci.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 7 lipca br. około godz. 2.00 w nocy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic osiedla Zabobrze błąka się mały chłopiec w samej bieliźnie i jest bez opieki.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zaopiekowali się dzieckiem i rozpoczęli poszukiwanie jego opiekunów. Z rozmowy z chłopcem wynikało, że ma on 7 lat i wyszedł z mieszkania, w którym przebywał z ojcem. Nie potrafił tam jednak trafić, z uwagi na to, że przeprowadzili się tam niedawno. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań ustalili miejsce zamieszkania chłopca. W środku zastali śpiącego 33-letniego ojca, który nawet nie zorientował się, że dziecko zniknęło. Funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 2 promile.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a chłopcem zajęła się jego babcia. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy ojciec sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzył zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. Może mu grozić nawet 5 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony