Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne manewry w kamerze SPEEDU

Data publikacji 09.07.2020

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca tuż przed skrzyżowaniem wyprzedzał ciąg pojazdów i złamał przy tym szereg przepisów drogowym. Kierującym okazał się obywatel Litwy, który za swoją nieodpowiedzialną jazdę na drodze krajowej został ukarany mandatem karnym.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed, pod koniec czerwca, patrolowali krajową ósemkę między Białymstokiem a Augustowem. Chwilę po 11. zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała, jak 36-latek w miejscowości Kolnica w powiecie augustowskim tuż przed znakiem ostrzegającym o skrzyżowaniu, zaczyna wyprzedzać ciąg pojazdów. Mężczyzna kontynuował ten manewr nawet na powierzchni wyłączonej z ruchu  i pasie do skrętu w lewo, a skończył ... na skrzyżowaniu. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się obywatel Litwy, który za swój manewr został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i kierowanie się rozsądkiem oraz wyobraźnią w drodze do celu!

 

Opis filmu: Widać jadące pojazdy. Jeden z kierowców tuż przed znakiem ostrzegającym o skrzyżowaniu, zaczyna wyprzedzać ciąg pojazdów. Mężczyzna kontynuuje ten manewr nawet na powierzchni wyłączonej z ruchu i pasie do skrętu w lewo, a kończy...na skrzyżowaniu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.4 MB)

Powrót na górę strony