Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorka zaatakowana przez agresywnego psa

Data publikacji 10.07.2020

Sosnowieccy policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność! Błahe z pozoru zdarzenie może mieć bowiem bardzo tragiczne konsekwencje. W szpitalu z bardzo poważnymi obrażeniami przebywa seniorka, która w trakcie zajścia z udziałem agresywnego psa spadła ze schodów. Właściciel czworonoga może teraz ponieść odpowiedzialność karną za nienależyty nadzór nad zwierzęciem.

Do zdarzenia doszło na klatce jednego z bloków w dzielnicy Niwka w Sosnowcu. Pies w typie rasy będącej w grupie ras wymagających od właścicieli szczególnego pozwolenia, zaatakował 70-letnią sąsiadkę swojej właścicielki. W wyniku ataku seniorka straciła równowagę i spadła ze schodów. Niestety całe zdarzenie spowodowało bardzo poważne konsekwencje. Pokrzywdzona ma złamaną rękę i wiele żeber, przebite płuco i obrażenia głowy. Po operacji, jaką przebyła, lekarze określają jej stan jako ciężki. Po zgromadzeniu całości materiału dowodowego prokurator zdecyduje o dalszym losie właścicielki psa. Jeśli okaże się, że poprzez niewłaściwe sprawowanie nadzoru nad zwierzęciem naraziła ona 70-latkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, może jej grozić kara do 3 lata więzienia.

Apelujemy do wszystkich właścicieli psów! Każde zwierzę (nie tylko przedstawiciele tzw. ras niebezpiecznych) może w określonej sytuacji zachować się w sposób nieprzewidywalny, dlatego koniecznym jest stosowanie środków ostrożności podczas jego trzymania, a przede wszystkim podczas kontaktów z innymi ludźmi i zwierzętami. Jak widać, nawet błahe z pozoru zdarzenie, może być bardzo tragiczne w skutkach. Pamiętajmy o wszystkich przepisach, które obowiązują właścicieli zwierząt. Brak odpowiedzialności lub chwila nieuwagi może doprowadzić niefrasobliwych właścicieli nawet za kraty.

(KWP w Katowicach/ mw)

Powrót na górę strony