Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany i zatrzymali podejrzanego mężczyznę

Bolesławieccy policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W pomieszczeniach gospodarczych sprawca miał dwa namioty do prowadzenia nielegalnej uprawy, a w części mieszkalnej w różnych pojemnikach funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość marihuany. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili, że w budynku znajdującym się na terenie miejscowości graniczącej z powiatem bolesławieckim, mogą znajdować się substancje, których posiadanie jest zabronione prawem. Już po wejściu do środka domu mundurowi wyczuli zapach charakterystyczny dla marihuany.

W wyniku sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 51-letniego mężczyznę, policjanci znaleźli środki odurzające, które znajdowały się w różnych pojemnikach. Marihuana przechowywana była w pudełkach kartonowych, pojemnikach plastikowych i szklanych.

Zatrzymany przyznał policjantom, że ma w domu narkotyki, ale nie jest w stanie wskazać konkretnych miejsc, bo są porozkładane po całym budynku. 

Ponadto efektem działań policjantów było ujawnienie dwóch namiotów z wyposażeniem przygotowanym do prowadzenia uprawy roślin. W jednym znajdowały się małe sadzonki konopi indyjskich, a drugi  z namiotów nie był użytkowany. Łącznie zabezpieczone zostało prawie 2 kg marihuany i 13 sadzonek konopi indyjskich.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczący przestępstw narkotykowych za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP we Wrocławiu / dk)

  • zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • wiadro z marihuaną
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony