Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 13.07.2020

Kłobuccy policjanci zatrzymali 28-latka, który zaatakował 34-letniego mieszkańca gminy Krzepice. Agresor rzucał cegłami w jego kierunku i groził mu pozbawieniem życia i zdrowia. Mężczyzna schronił się przed napastnikiem w samochodzie, jednak ten rzucił w jego kierunku metalowym prętem, który przebił szybę i fotel kierowcy. Prokurator przedstawił podejrzanemu trzy zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

Dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Dankowicach Drugich doszło do napadu. Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili, że 28-latek podczas rozmowy ze znanym mu osobiście 34-latkiem, zaczął się nagle agresywnie zachowywać i rzucać w swojego rozmówcę cegłami, grożąc mu przy tym pozbawieniem życia i zdrowia. Pokrzywdzonemu mieszkańcowi gminy Krzepice udało się uciec i schronić w samochodzie. To jednak nie zniechęciło napastnika, który chwycił za metalowy pręt i rzucił nim w kierunku 34-latka. Pręt przebił szybę i fotel kierowcy, na którym siedział mężczyna. Na szczęście, dzięki natychmiastowej reakcji udało mu się uchylić przed ciosem i nie odnieść obrażeń. Agresor został zatrzymany przez interweniujących mundurowych. Ponadto śledczy w trakcie wykonywanych czynności, znaleźli u niego ponad 50 działek metamfetaminy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, gróźb karalnych, a także posiadania środków psychotropowych w postaci metamfetaminy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

(KWP w Katowicach / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego w kajdankach zespolonych">
  • zatrzymany siedzi na krzesełku w kajdankach zespolonych">
  • samochód z wbitym metalowym prętem w przedniej szybie">
Powrót na górę strony