Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego seniora

Data publikacji 13.07.2020

Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz rodzinie mężczyzna, który wyszedł z domu, nie mówiąc nikomu dokąd, został odnaleziony. Z okoliczności towarzyszących zaginięciu wynikało, że 76-latek może potrzebować natychmiastowej pomocy. Policjanci odnaleźli seniora kilka kilometrów od jego domu i przekazali pod opiekę zaniepokojonym członkom rodziny.

W piątek po południu dyżurny ostrołęckiej Policji został zawiadomiony o zaginięciu starszego mężczyzny. Według osoby zgłaszającej 76-letni mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej do niego nie powrócił. Okoliczności zdarzenia i stan zdrowia zaginionego wskazywały, że mógł potrzebować natychmiastowej pomocy.

Zaniepokojona rodzina, po prowadzeniu poszukiwań na własna rękę powiadomiła o zdarzeniu ostrołęckich mundurowych. Sytuacja była poważna, ponieważ stan zdrowia zaginionego powodowały, że mógł nie wiedzieć, co się z nim dzieje i gdzie przebywa.

W działania natychmiast zaangażowano policjantów z Ostrołęki, Goworowa i Myszyńca, którzy przeczesywali rejony przyległe do miejsca zamieszkania oraz pobliskie lasy i sąsiednie miejscowości. Informacja wraz z rysopisem zaginionego została przekazana także do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu.

Około godziny 21 policjanci odnaleźli mężczyznę w miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od jego miejsca zamieszkania. 76-latkowi nic się nie stało, jednak nie pamiętał jak się znalazł w tym miejscu.

Mundurowi udzieli mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę rodzinie.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony