Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy ojciec spowodował kolizję - podróżowały z nim małe dzieci

Data publikacji 13.07.2020

Często w służbie policjantów zdarzają się sytuacje, kiedy po prostu brakuje słów na ludzką nieodpowiedzialność. Do jednej z nich doszło w czwartek 9 lipca br., w Lubniewicach. 29-latek będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową. Jednak najbardziej przerażający jest fakt, że zdecydował się wsiąść w takim stanie do samochodu, którym przewoził swoje dwie córki w wieku trzech lat i jednego roku.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Lubniewicach doszło do kolizji drogowej. 29-latek stracił panowanie nad osobowym volkswagenem, w wyniku czego uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, uszkodził latarnię oraz zaparkowany pojazd. Na miejscu natychmiast pojawił patrol miejscowego posterunku Policji. Zachowanie kierowcy od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Przeprowadzili oni badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna miał ponad pół promila.

Podczas przeszukania samochodu, mundurowi ujawnili woreczki z marihuaną i amfetaminą. Uczestnikami zdarzenia były także córki 29-latka, które znajdowały się w pojeździe. Na szczęście dziewczynki w wieku trzech lat i jednego roku nie odniosły żadnych obrażeń. Dzieci zostały przekazane pod opiekę mamy.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków, do których się przyznał.

Skrajnie nieodpowiedzialnemu rodzicowi grozi teraz kara do trzech lat pozbawienia wolność.

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

Powrót na górę strony