Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 13.07.2020

Dzielnicowy ze świdnickiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 42-latek kierował samochodem osobowym mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 12.07.2020 r.,  tuż przed godziną 12:00, policjant przebywający w czasie wolnym od służby zauważył na ulicy Świdnika pojazd marki Mazda, którego tor wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy. Dzielnicowy postanowił pojechać za pojazdem i powiadomił dyżurnego jednostki o swoich podejrzeniach. Gdy kierujący mazdą zatrzymał się na parkingu, przybyły na miejsce

patrol Policji potwierdził przypuszczenia dzielnicowego. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Świdnika ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podczas minionego weekendu świdniccy policjanci zatrzymali w sumie sześciu kierujących, którzy kierowali pojazdami pomimo stanu nietrzeźwości. Niechlubną rekordzistką była 50-letnia mieszkanka gminy Trawniki, która kierowała pojazdem marki Fiat pomimo tego, że w organizmie miała ponad 2,6 promila i dodatkowo nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

(KWP w Lublinie /dk)

Powrót na górę strony