Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przeprowadzili pilotaż do szpitala

Data publikacji 13.07.2020

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”- wypowiadając słowa roty ślubowania, każdy policjant bierze na swoje barki pełną odpowiedzialność nie tylko za życie swoje, ale również innych osób i obywateli.

Policjanci szczecińskiej drogówki w miniony piątek, 10.07.2020 r., podczas pełnienia służby na ul. Wyszyńskiego, ujawnili kierującego samochodem osobowym, który poruszał się bus pasem. Po zatrzymaniu auta do kontroli drogowej, mundurowi zobaczyli roztrzęsionego mężczyznę, który powiedział, że spieszy się do szpitala, ponieważ jego żona ma poważne problemy z oddychaniem.

W samochodzie znajdowała się kobieta, która faktycznie potrzebowała pilnej pomocy lekarskiej. W związku z tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie bez chwili wahania zaproponowali mężczyźnie pomoc. Dzięki szybkiej mobilizacji dwóch patroli drogówki, pilotaż w sposób bezpieczny zakończył się na SOR-ze szpitala, gdzie kobiecie została natychmiast udzielona pomoc medyczna.

(KWP w Szczecinie/kpa)

Powrót na górę strony