Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Gdańska kolejny raz zaangażowali się w pomoc dzieciom z rodzin zastępczych

Data publikacji 13.07.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku po raz kolejny przekazali upominki rodzinom zastępczym. Dzieci otrzymały zabawki, sprzęt sportowy i słodycze. Do akcji charytatywnej policjantów tym razem przyłączył się ks. Bartosz Wierzbicki z Parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej Gdańsk- Nowy Port. Uśmiech dzieci świadczył o tym, że były to prezenty, które sprawiły im ogromną radość, a policjantom satysfakcję, że mogli ten wakacyjny dzień uczynić jeszcze bardziej radosnym.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku od jakiegoś czasu angażują się w pomoc dzieciom z rodzin zastępczych. Funkcjonariusze, kierując się słowami, że więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu, bo dawanie napełnia serce, a branie ręce, po raz kolejny zorganizowali zbiórkę zabawek, słodyczy, sprzętu sportowego m.in. hulajnóg i rowerów, które w miniony piątek zawieźli i przekazali dzieciom z rodzin zastępczych. Do charytatywnej akcji policjantów przyłączyła się Gdańska Kuria Biskupia w ujęciu duszpasterskim w osobie ks. Bartłomieja Wierzbickiego z Parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej Gdańsk- Nowy Port.

Podczas spotkania z dziećmi policjanci rozmawiali z nimi, w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje i przestrzegali przed zagrożeniami. Uśmiech dzieci świadczył o tym, że były to prezenty, które sprawiły im ogromną radość, a policjantom satysfakcję, że mogli ten wakacyjny dzień uczynić jeszcze bardziej radosnym.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony