Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 13.07.2020

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli profesjonalną uprawę konopi indyjskich z kilkunastoma krzewami. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość środków odurzających, z których po podziale można było uzyskać blisko 1 tys. porcji handlowych. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudy na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie uprawy konopi indyjskich i posiadanie środków odurzających.

Z ustaleń policjantów wynikało, że 36-letni mężczyzna w rejonie miejsca zamieszkania prowadzi profesjonalną uprawę marihuany. W trakcie sprawdzania pomieszczeń gospodarczych w budynku jednorodzinnym na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli rośliny konopi indyjskich wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do uprawy. Ponadto, w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili susz marihuany. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że są to środki odurzające. Z zabezpieczonej ilości narkotyków można byłoby uzyskać blisko 1 tys. porcji handlowych.

Mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 36-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za uprawę oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/kpa)

Opis filmu: Na filmie widzimy uprawę konopi zabezpieczoną przez funkcjonariuszy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 32.16 MB)

Powrót na górę strony