Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego zabójstwa trafili do aresztu

Data publikacji 14.07.2020

Będzińscy stróże prawa wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali dwóch sprawców brutalnego zabójstwa. W centrum Będzina sprawcy w wieku 28 i 46 lat bez wyraźnego powodu zaatakowali i dotkliwie pobili 45-letniego mieszkańca miasta. Opuszczając miejsce zbrodni, podpalili skatowanego mężczyznę. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

W czwartek wieczorem, 09.07.2020 r., w centrum miasta dwaj mieszkańcy w wieku 28 i 46 lat spotkali 45-letniego mieszkańca Będzina. Mężczyźni postanowili wspólnie napić się alkoholu. Zakupioną w pobliskim sklepie wódkę i piwo wypili w krzakach w pobliżu torowiska kolejowego przy ulicy Małachowskiego. W trakcie spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie 28-latek wraz ze starszym o 17 lat kompanem zaatakowali 45-latka. Ofiara została dotkliwie pobita. Odchodząc oprawcy podpalili odzież mężczyzny.

Ciało 45-latka zostało znalezione następnego dnia około godziny 4:30 przez przypadkowego świadka, który przejeżdżał w pobliżu miejsca przestępstwa na rowerze. Śledczy, którzy zajęli się sprawą, bardzo szybko ustalili tożsamość denata. Obrażenia na ciele 45-latka jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział innych osób w jego śmierci. Intensywne poszukiwania doprowadziły będzińskich i katowickich policjantów w sobotę, 11.07.2020 r., do jednego z mieszkań w centrum miasta. Tam kryminalni zatrzymali obu sprawców przestępstwa. Śledczy w trakcie czynności zabezpieczyli też wiele śladów i dowodów zbrodni.

Na wniosek Policji i prokuratury sprawcy przestępstwa, decyzją będzińskiego sądu zostali wczoraj, 13.07.2020 r., tymczasowo aresztowani.

Za zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem grozi im dożywotnie więzienie.

(KWP w Katowicach/js)

  • Radiowóz policyjny w tle policjanci z zatrzymanymi
  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.35 MB)

Powrót na górę strony