Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za błyskawiczne działanie wrocławskich policjantów

Data publikacji 15.07.2020

Do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania od matki 15-latka pokrzywdzonego w wyniku rozboju na terenie Starego Miasta. O tej sprawie pisaliśmy przed kilkoma dniami. Wówczas młody mężczyzna podczas wieczornego spaceru został zaczepiony przez trzech mężczyzn. Jeden z nich zagroził nożem wrocławianinowi, który oddał mu telefon komórkowy. W niecałą dobę cała trójka została zatrzymana przez policjantów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i aktualnie przebywają w areszcie.

W ubiegłym tygodniu policjanci ze staromiejskiego komisariatu przeprowadzili błyskawiczne działania, ukierunkowane na zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Ich ofiarą był zaledwie 15-letni chłopak. Sprawcy zażądali pieniędzy na alkohol, a kiedy usłyszeli odpowiedź odmowną, wtedy jeden z nich wyciągnął nóż. Grożąc młodemu wrocławianinowi tym niebezpiecznym przedmiotem ukradli mu telefon komórkowy, a uzyskane ze sprzedaży urządzenia pieniądze wydali na alkohol.

Natychmiast po informacji o tym zdarzeniu zareagowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej, którzy w kilkanaście godzin nie tylko zatrzymali sprawców, ale dodatkowo odzyskali utracony telefon komórkowy. Cała trójka dzięki przeprowadzonym przez policjantów czynnościom i zebranym materiałom dowodowym trafiła do aresztu. I właśnie za tak szybkie i zdecydowane działania postanowiła im podziękować matka 15-latka. Poniżej zamieszczamy treść podziękowań:

Dzień dobry, w imieniu swoim i Syna pragnę złożyć podziękowania na ręce Pana Komendanta za ekspresowe wręcz działania w sprawie pokrzywdzonego, którym jest mój Syn - […], dzięki Panom z komendy przy ul. Trzemeskiej i ich działaniom w trybie błyskawicznym zostali ujęci sprawcy napadu na Syna, dzięki temu czujemy się bezpieczni, dzięki Panom policjantom odzyskaliśmy również skradziony telefon komórkowy, jednak najważniejsze jest poczucie, że możemy liczyć na szybką reakcję od momentu zgłoszenia zdarzenia do ujęcia przestępców, dziękujemy za zaangażowanie, informacje o każdym ruchu Panów jak i finalizacji całego przykrego dla nas zdarzenia. Jeszcze raz dziękuję.

Taka forma docenienia pracy funkcjonariuszy, zawsze daje im poczucie satysfakcji i dobrze wykonanej pracy. Służba w granatowym mundurze nie jest łatwa, wiąże się z nią wiele wyrzeczeń, dlatego każdy taki gest sprawia, że policjanci dają z siebie jeszcze więcej.

(KWP we Wrocławiu / dk)

Powrót na górę strony