Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 15.07.2020

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, policjanci z powiatu lubińskiego uratowali 29-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Jak wynikało ze zgłoszenia, młody mężczyzna telefonicznie poinformował rodzinę, że zażył dużą ilość tabletek, po czym rozłączył się. Od tej chwili liczyła się każda sekunda, zwłaszcza, że desperat nie powiedział, gdzie się znajduje. Funkcjonariusze ustalili jednak gdzie jest i udzielili mu niezbędnej pomocy.

Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie odebrał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców miasta powiadomił rodzinę, że zażył znaczną ilość leków, usiłując popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 29-latka. Działania funkcjonariuszy były bardzo utrudnione, gdyż mężczyzna nie poinformował, gdzie przebywa. Asp. szt. Piotr Balul, ustalił że desperat zabrał z mieszkania klucze do działki ogrodowej, która znajdowała się na terenie gminy Rudna. Ze względu na to, że teren ogrodów działkowych jest bardzo rozległy, funkcjonariusz na miejsce pojechał z matką mężczyzny.

Przeczucia policjanta nie zawiodły. Kiedy dostał się do wnętrza altany zastał leżącego na łóżku mężczyznę. Obok niego znajdowały się puste opakowania po tabletkach. Na stole była również szklanka z zawartością leków, które jak oświadczył desperat, miał zamiar jeszcze zażyć.

Policjant natychmiast powiadomił pogotowie ratunkowe. Z pokrzywdzonym był utrudniony kontakt, gdyż co chwilę tracił przytomność. Funkcjonariusz przed przyjazdem na miejsce lekarza udzielił mężczyźnie pomocy przedmedycznej.

Obecnie 29-latek przebywa w szpitalu we Wrocławiu. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony