Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniona sprawa śmierci młodego mężczyzny z 2016 roku

Data publikacji 16.07.2020

O nieuchronności kary należy powiedzieć w związku z zatrzymaniem 23-letniego Rafała M. Do pobicia ze skutkiem śmiertelnym doszło w 2016 roku i od tej chwili śledczy cały czas dążyli do wyjaśnienia okoliczności sprawy. Ustalenie podejrzanego to efekt współpracy policjantów CBŚP i KMP w Bielsku-Białej oraz Prokuratury Krajowej z Katowic. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna unikając spotkania z organami ścigania mógł utrzymywać się z popełniania oszustw internetowych.

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wykonują czynności w sprawie śmiertelnego pobicia mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że osoba powiązana ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu sportowego, może mieć związek z pobiciem młodego człowieka, w wyniku którego pokrzywdzony zmarł. Do zdarzenia doszło 6 lutego 2016 roku na terenie Bielska-Białej.

Sprawa była bardzo trudna do wyjaśnienia, ponieważ świadkowie czy osoby mające wiedzę na temat zajścia, nie chcieli współpracować z organami ścigania. Policjantów to nie zniechęciło i kolejno odtwarzali ostatnie chwile życia pokrzywdzonego oraz okoliczności, w wyniku których doszło do pobicia, skutkiem którego była śmierć młodego mężczyzny. Z zebranych informacji wynikało, że odpowiedzialnym za zdarzenie może być Rafał M. Mężczyzna był ostatnio poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw internetowych.

W minionym tygodniu w Bielsko-Białej funkcjonariusze z Zarządu w Katowicach CBŚP oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej, zatrzymali podejrzanego Rafała M., który ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu. Zatrzymanego doprowadzono do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzut  pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.92 MB)

Powrót na górę strony