Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość narkotykową

Data publikacji 16.07.2020

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Głubczyc zatrzymali 32-latka, który w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał blisko 3 kilogramy amfetaminy. Policjantom pomagali funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu wraz z ich czworonogiem Hunterem. Pies bezbłędnie wskazał miejsce ukrycia narkotyków. Śledczy wyceniają ich wartość na ponad 100 000 złotych. Mieszkaniec powiatu głubczyckiego decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

To nie pierwszy raz kiedy policjanci współpracują z funkcjonariuszami z KAS-u. Tym razem mundurowi działali na terenie powiatu głubczyckiego.

Tam, pod koniec czerwca br. funkcjonariusze zatrzymali 32-latka. Policjanci podczas przeszukania jego posesji, w pomieszczeniu gospodarczym, znaleźli blisko 3 kilogramy białego proszku. Mundurowym towarzyszył przewodnik psa do tropienia narkotyków z KAS-u wraz ze swoim czworonogiem, psem służbowy Hunterem, który bezbłędnie wskazał miejsce ukrycia narkotyków. Badanie narkotesterem szybko pokazało, że jest to amfetamina. Śledczy jej czarnorynkową wartość szacują na ponad 100 000 złotych.

Dodatkowo policjanci podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego ujawnili ponad 20 sztuk nielegalnej amunicji do broni palnej.

Mieszkaniec powiatu głubczyckiego usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

  • wspólne działania w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
  • wspólne działania w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
  • wspólne działania w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony
Polska Policja