Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bił aż zabił

Data publikacji 17.07.2020

Policjanci Wydziału Kryminalnego VII Komisariatu KMP w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali sprawcę tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w jednym z pustostanów w dzielnicy Górna. 60-letni mężczyzna zmarł po dotkliwym pobiciu przez 24-latka. Napastnik usłyszał już zarzut zabójstwa, co zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

14 lipca 2020r. po godz. 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o śmiertelnym pobiciu do jakiego doszło w pustostanie kamienicy przy ul. Krośnieńskiej w Łodzi. Na miejsce niezwłocznie skierowano grupę dochodzeniowo - śledczą. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, zebrano szereg śladów oraz informacji, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Jeden z tropów prowadził na Bałuty, gdzie poszukiwany miał wynajmować mieszkanie. Kryminalni podejrzewali, że może się tam ukrywać.

Wkrótce ich przypuszczenia się potwierdziły. Mężczyzna został zatrzymany na Bałutach. Jak ustalono 24-letni napastnik tuż przed napadem szukał późniejszej ofiary. Wypytywał o niego osoby siedzące przed kamienicą. Gdy dotarł do pustostanu, w którym pomieszkiwał denat, rzucił się na 60-latka i dotkliwie pobił.

W wyniku odniesionych obrażeń pobity mężczyzna zmarł. Jego zwłoki znaleźli znajomi, którzy poszli sprawdzić co się z nim dzieje, po tym jak usłyszeli od wychodzącego z budynku 24-latka, że chyba zabił ich znajomego.

Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, ten czyn zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego VII KP KMP w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna.

(KWP w Łodzi/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.04 MB)

Powrót na górę strony