Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni po raz kolejny zabezpieczyli kilka kilogramów narkotyków i zatrzymali 3 osoby

Data publikacji 17.07.2020

Policjanci z wejherowskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 1 kg amfetaminy oraz około 1,5 kg marihuany. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Gdańska i Wejherowa pod koniec zeszłego tygodnia zatrzymali trzy osoby w związku z posiadaniem i udzielaniem narkotyków. Policjanci w związku z realizacją zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Wejherowie zatrzymali 35-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli około 0,5 kg marihuany i 1 kg amfetaminy. Następnie na podstawie posiadanych informacji, w trakcie przeszukania mieszkań, u kolejnych dwóch mężczyzn znaleźli około 1 kg marihuany. Podczas tych przeszukań funkcjonariuszom policji towarzyszył pies Edek oraz jego opiekun- funkcjonariusz Pomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gdyni. Zabezpieczone narkotyki, zostały przekazane do dalszych badań.

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych i przewiezionych do policyjnych aresztów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutu posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielania. Wobec dwóch mężczyzn Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu, a wobec 67- latka zastosował inny środek w postaci poręczenia majątkowego. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/kpa)

Powrót na górę strony