Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie 13-latka

Data publikacji 20.07.2020

W Sitańcu Wolicy, w gminie Zamość doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem marki Audi potrącił 13-latka idącego poboczem. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej na miejscu zdarzenia, chłopiec zmarł. Policjanci zatrzymali 22-latka, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, 19.07.2020 r., około godz. 21:00, w miejscowości Sitaniec Wolica doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Zmarł 13-letni chłopiec potrącony przez kierującego samochodem marki Audi. Na miejscu do późnych godzin pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego sądowego pracowali policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący samochodem marki Audi jadąc z dużą prędkością od strony Sitańca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i lewe pobocze. W następstwie tego manewru potrącił idącego prawidłowo poboczem 13-letniego chłopca.

Kierujący odjechał zatrzymuąc pojazd w znacznej odległości od miejsca zdarzenia. Pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej 13-latek zmarł. Badanie stanu trzeźwości 22-latka z gminy Zamość przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przebieg wczorajszego wypadku. Sprawcy grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony