Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa interwencja zakończyła się szczęśliwie dla trzech porzuconych szczeniąt

Data publikacji 20.07.2020

Policjanci z jaworskiej drogówki pomogli trzem szczeniętom, które zostały podrzucone pod jeden z kościołów. Pieski były umieszczone w zamkniętym, jutowym worku. Dzięki szybkiej interwencji zwierzęta znalazły bezpieczne schronienie.

Ciąg interwencji dotyczących zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego podejmowanych przez funkcjonariuszy na co dzień przerywany jest czasem przez wydarzenia nietypowe. Bywa, że pomoc udzielana jest zwierzętom i to w sytuacji, w której wpływ na ich ciężki los miał niestety człowiek. Tak było podczas interwencji, jaką podjęli policjanci ruchu drogowego jaworskiej komendy, którzy pomogli trzem szczeniętom zamkniętym w jutowym worku podrzuconym pod kościół w Paszowicach.

W godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie o leżącym pod budynkiem kościoła w Paszowicach jutowym worku. Może nie byłoby w tym nic zadziwiającego, gdyby nie fakt, że worek się poruszuał, a z jego wnętrza słychać było skomlenie.

Natychmiast na miejsce skierowany został patrol jaworskiej drogówki. Kiedy funkcjonariusze dojechali pod kościół. Jak się okazało, wewnątrz worka znajdowały się trzy małe szczenięta. Psiaki były zadbane i nie wymagały pomocy weterynarza. Mundurowi skontaktowali się z pracownikiem Gminy Paszowice, który zaopiekował się pieskami. Dzięki szybkiej interwencji zwierzęta znalazły bezpieczne schronienie.

(KWP we Wrocławiu)

  • Worek porzucony pod kościołem
  • Policjant otwiera worek, w którym znajdują się pieski
  • Policjant przenosi worek w bezpieczne miejsce

Opis filmu: Nietypowa interwencja zakończyła się szczęśliwie dla trzech porzuconych szczeniąt

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.64 MB)

Powrót na górę strony