Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla 25-latka za znieważenie na tle narodowościowym

Data publikacji 21.07.2020

Ropczyccy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o znieważenie na tle narodowościowym dwojga obywateli Turcji. Mieszkaniec Ropczyc usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za publiczne znieważenie z powodu przynależności narodowej i rasowej może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z lokali gastronomicznych w Ropczycach. Po północy dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o groźbach wypowiadanych wobec właściciela lokalu. Na miejsce pojechali policjanci. Jak ustalili funkcjonariusze, do siedzącego przy stoliku ze znajomymi właściciela lokalu, obywatela Turcji, podszedł mężczyzna, który trzymając pałkę teleskopową, zaczął grozić mu i jego siostrze zniszczeniem lokalu. Znieważył ich również słowami obelżywymi.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Ropczyc.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące gróźb i znieważenia na tle narodowościowym. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi, a także zakaz opuszczania kraju.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony