Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny na A1 – osobówka uderzyła w tył naczepy

Data publikacji 21.07.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło wczoraj na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Goszyn. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 27-letni kierowca skody uderzył w tył naczepy, a następnie w bariery energochłonne. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 58-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu, zaś 27-letni kierowca Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym trafił do szpitala. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj po godzinie 14.00 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Goszyn. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiat toruńskiego jadąc skodą octavią w kierunku Gdańska, zjechał na prawy pas ruchu i uderzył w tył naczepy jadącego tira, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 58-letni pasażer skody poniósł śmierć na miejscu, zaś 27-letni kierowca osobówki Lotniczym Pogotowiem ratunkowym trafił do trójmiejskiego szpitala.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Samochód osobowy trafił na policyjny parking.

Aktualnie stróże prawa ustalają szczegóły tego wypadku. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze oraz stosowanie się do przepisów drogowych.

Powrót na górę strony