Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zabójstwa 54-latki aresztowany

Data publikacji 21.07.2020

Mieszkaniec Śląska został zatrzymany przez chrzanowskich policjantów po tym, jak w nocy z 17/18 lipca br. skatował do nieprzytomności 54-latkę powodując u niej liczne obrażenia ciała, w wyniku czego kobieta zmarła. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

W piątek 17 lipca br. około godziny 4.00 nad ranem karetka pogotowia przywiozła do szpitala rejonowego w Chrzanowie nieprzytomną kobietę, która miała liczne obrażenia zewnętrzne  i jak się okazało, wewnętrzne ciała. Ponieważ obrażenia na ciele kobiety wskazywały, że została ona dotkliwie pobita ciężkim przedmiotem, lekarz dyżurny natychmiast powiadomił Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie. Niestety kobiety nie udało się uratować i około godz. 10.00, pacjentka zmarła.

Śledztwo w sprawie zabójstwa  prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie.  Policjanci  przeprowadzili pod nadzorem prokuratora szereg czynności procesowych w miejscu zamieszkania kobiety, zabezpieczając przy tym liczne ślady. Jeszcze tego samego dnia, na terenie województwa śląskiego policjanci z chrzanowskiej komendy zatrzymali partnera denatki. 42-latek usłyszał  już prokuratorskie zarzuty zabójstwa (art. 148 KK.). 18 lipca sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny.

(KWP w Krakowie / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.62 MB)

Powrót na górę strony