Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie daj się oszukać- Oszustom STOP!”

Data publikacji 22.07.2020

Po raz kolejny przypominamy o kampanii dedykowanej osobom starszym pn. „Nie daj się oszukać — Oszustom Stop!” Organizatorami akcji są Komeda Wojewódzka Policji w Lublinie, Zarząd Wojewódzki NSZZ policjantów woj. lubelskiego oraz Stowarzyszenie Zawsze Aktywni. Pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą na wnuczka czy policjanta. Wczoraj dwie mieszkanki Lublina myśląc, że pomagają policjantom wyrzuciły przez balkon łącznie 50 tys. zł.

Wczoraj (21.07.2020 r.) do dwóch mieszkanek miasta zadzwoniła kobieta. Rozmówczyni przedstawiła się jako policjantka, która chce ochronić pokrzywdzone przed oszustwem. Jednocześnie poprosiła o pomoc w zatrzymaniu przestępców. W tym celu kobiety miały przekazać swoje oszczędności, wyrzucając je z balkonu. Po gotówkę miał zgłosić się policjant operacyjny. Niestety, mieszkanki Lublina uwierzyły w historię fałszywej policjantki. 89-latka straciła 27 tys. zł, natomiast 85-latka 23 tys. zł.

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybierają różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcję publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

Przypominamy również spot, w którym wystąpili seniorzy ze stowarzyszenia Zawsze Aktywni. Pomysł na kampanię pod nazwą „Nie daj się oszukać — Oszustom STOP!" zrodził się z potrzeby wyjścia w szerszym zakresie z profilaktyką dotyczącą oszustw popełnianych właśnie metodą  na tzw. wnuczka czy policjanta. Organizatorami akcji są: Komeda Wojewódzka Policji w Lublinie, Zarząd Wojewódzki NSZZ policjantów woj. lubelskiego oraz Stowarzyszenie Zawsze Aktywni.

Nagłaśniane przez media zdarzenia, emitowane spoty profilaktyczne mają ogromny wpływ na wzrost świadomości mieszkańców naszego województwa.

(KWP w Lublinie/kpa)

Opis filmu: Na filmie widzimy osoby, które padły ofiarą przestępstw różnymi metodami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.3 MB)

Powrót na górę strony