Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 22.07.2020

Mł. asp. Bartosz Wiese, na co dzień oficer prasowy tucholskiej Policji, zatrzymał po służbie mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Napastnik usłyszał już zarzuty.

W poniedziałkowe popołudnie, 20.07.2020 r., mł. asp. Bartosz Wiese, wracając autem po zakończonej służbie do domu, zauważył na jednej z uliczek przy Placu Wolności w Tucholi mężczyznę dokładnie odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży rozbójniczej. Napastnik niespełna godzinę wcześniej, w jednym ze sklepów na terenie miasta, ukradł artykuły tekstylne, po czym użył siły wobec ekspedientki i uciekł. 

Oficer prasowy, nie tracąc mężczyzny z pola widzenia, zaparkował samochód i poinformował o całej sytuacji funkcjonariuszy miejscowej "patrolówki". Po czym pobiegł w kierunku napastnika, by po chwili go zatrzymać. Dalej mężczyzną zajął się patrol. 

Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Tuchola. Tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj, 22.07.2020 r., w miejscowej prokuraturze został mu przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa, w przypadku mniejszej wagi, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy/kpa)

Powrót na górę strony